facebook

Bernadetta Zwierowska_MG_9660aa

Naukę tańca rozpoczęła w wieku 7 lat w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej. Następnie kontynuowała edukację w Krakowskiej Akademii Tańca, której absolwentka została w 2007 roku. W roku 2008 ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego, a w czerwcu 2009 zdała praktyczną część egzaminu dyplomu zawodowego tancerza przyznawanego przez Związek Artystów Scen Polskich.

Tańczyła w wielu spektaklach oraz etiudach tanecznych m.in. „Dziadek do Orzechów” w chor. J.Drozdowskiego , „Obudź się-Minnesota blues”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan” festiwal Misteria Paschalia, „Pyza na polskich dróżkach” w reż. J.Fedorowicza i chor. M.Myśliwiec, ,,Zazdrosna miłość” w reż. P.Jędrzejasa i chor. M.Myśliwiec, IX Krakowska Wiosna Baletowa ,,Od adepta do gwiazdy”, „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie” w reż. A.Celińskiego, ,, Alicja po drugiej stronie lustra”, „Wspomnienie”, „Momenty” w chor. Malgorzaty Dorosiewicz – Witczak ( krakowska „Noc Teatrów” 2009), etiuda „The Bay”.

Uczestniczyła w warsztatach z różnych technik tańca w kraju i za granicą, Budapest Dance Theatre, Warsztatach Tańców Dworskich w Krakowie, prowadzonych przez znakomitych tancerzy: Joseph Tmim(modern), Raza Hammadi (contemporary jazz), Lakatos János(american jazz), Luciano di Natale(modern).

Aktualnie studentka Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (kierunek Inżynieria Biomedyczna), tancerka zespołów baletowych, instruktorka tańca pracująca z dziećmi i dorosłymi oraz uczestniczka warsztatów tanecznych.