facebook

Karolina Kuliga_MG_9634aa

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Policealnego Studia Aktorskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w której ukończyła pedagogikę baletu.

Podczas edukacji w szkole baletowej brała udział w licznych spektaklach z repertuaru baletowego Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej, między innymi w „Dziadku do orzechów”, „Śpiącej Królewnie”, „Don Kichocie”, „Chopinianie”, „Królewnie Śnieżce” oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku w 1990 i w 1993 roku. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni grając między innymi rolę Zosi w „Panu Tadeuszu” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, z którym odbyła tournée po Danii i Szwecji.

Uczestniczka wielu kursów, seminariów i warsztatów z zakresu tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnych technik tańca.

Od 1997 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną i choreograficzną ucząc dzieci i młodzież w szkołach baletowych, prowadząc zajęcia ze studentami szkół artystycznych oraz warsztaty taneczne w kraju i za granicą.