„Przygody Arka Noego” – w Teatrze Ludowym

Przygody Arka Noego w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego według opowiadania Michała Rusinka to już trzeci spektakl w ramach współpracy Krakowskiej Akademii Tańca i Teatru Ludowego.

Autor libretta przedstawienia, Michał Rusinek – znany jest przede wszystkim jako sekretarz poetki i noblistki, Wisławy Szymborskiej. Obecnie prowadzi fundację jej imienia, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz jest autorem książek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Specjalnie dla Nas napisał niezwykle zabawną historię o Arku Noem, małym chłopcu w żółtej pelerynie, który musi ocalić Kraków.

„Już od wielu dni nad Krakowem deszcz pada, leje, siąpi, mży. Barka Arka pełna już jest najróżniejszych zwierząt. „I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate” znalazły schronienie przed potopem w jego niewielkim pontonie. Jednak to dopiero początek przygody, bo powódź zatopiła cały Kraków i na niebie zamiast gwiazd można oglądać złote rybki. Ponton jak arka dryfuje od Wawelu do sterczącej nad zdradliwą tonią Wieży Mariackiej i dalej do Kopca Kościuszki, a głód coraz bardziej doskwiera rozbitkom… Czy zwierzakom wystarczą zabrane w pośpiechu chrupki? Czy w strugach deszczu znajdą suchy ląd? Czy z pomocą Arka znajdą nowy dom?”