XXII Krakowskie Spotkania Baletoffowe

Krakowskie Spotkania Baletoffowe to wydarzenie kulturalne odbywające się w Nowohuckim Centrum Kultury od ponad 20 lat. Za sprawą swej cykliczności stały się forum wymiany doświadczeń artystów reprezentujących różne style choreograficzne oraz stosującymi odmienne techniki tańca i wyrazu scenicznego. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29.11 do 1 grudnia, a na scenie NCK wystąpi m.in.: Krakowska Akademia Tańca, Zadam Company czy Teatr Tańca MAXIMVS.

Krakowskie Spotkania Baletoffowe do tej pory były wydarzeniem o charakterze niekonkursowym, jednakże 22.edycja zostanie wzbogacona o część warsztatową i konkursową. Działania te kierowane są do dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach zespołów pracujących w oparciu o technikę tańca współczesnego, a także do instruktorów, którzy chcą rozwijać swe umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Ideą konkursu KONTRAKTACJA ma być przede wszystkim dobra zabawa oraz doskonalenie młodych talentów i kadry instruktorskiej.

Drugiego dnia festiwalu, na scenie NCK zagości spektakl baletowy Krakowskiej Akademia Tańca pod kierownictwem artystycznym Moniki Myśliwiec. Spektakl realizowany jest w technice tańca modern i jazz, do muzyki skomponowanej specjalnie dla potrzeb spektaklu przez Dawida Sulej- Rudnickiego w wykonaniu młodzieżowego jazz bandu. Przedstawienie to pełne jest pozytywnej energii, radości, emocji oraz wyrazistych obrazów. Trzydzieści minut tańca i muzyki – dwóch wzajemnie przenikających się i uzupełniających artystycznych światów- żywiołowo wykonane przez młodych muzyków i tancerzy.

Więcej informacji: http://nck.krakow.pl/festiwale/spotkania-baletowe/